Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie w Gliwicach?

Chcesz kupić mieszkanie używane? Jeżeli tak to na pewno będzie potrzebna Ci wiedza na co zwracać uwagę kupując mieszkanie Gliwice. Na początek należy zadać sobie kilka podstawowych pytań:

– Jak duże mieszkanie jest Ci potrzebne? Musisz wiedzieć ile pokoi jest Ci niezbędnych, jak dużą piwnicę potrzebujesz. Najważniejsze to spojrzeć nie tylko obecnie na swoją sytuację materialną, ale także na to co może się stać w przyszłości.
– Ile masz pieniędzy? Powinieneś wziąć pod uwagę zarówno środki posiadane w tej chwili jak i te, które możesz uzyskać z kredytu. Im większą kwotą dysponujesz tym większe pole manewru posiadasz jeśli chodzi o zakup nieruchomości.
– Czy wziąłeś pod uwagę dodatkowe koszty? Musisz wziąć pod uwagę wiele dodatkowych kosztów takich jak podatek od czynności cywilno-prawnych, opłaty sądowe czy też opłaty, które pobiera od Ciebie pośrednik. Należy o tym pamiętać ponieważ tego rodzaju opłaty pochłoną całkiem sporą ilość gotówki.

Jak oglądać mieszkania?
Dobrym pomysłem jest zatrudnienie swojego pośrednika, który pomoże CI wyselekcjonować mieszkanie w pełni odpowiadające Twoim oczekiwaniom zarówno jeśli chodzi o wielkość jak i możliwości finansowe. Dobrym pomysłem jest oglądanie mieszkań wtenczas gdy jest jasno na dworze. Łatwiej wtenczas zauważyć wszelkie nieprawidłowości, zarówno jeżeli chodzi o samo mieszkanie jak i zewnątrz budynku. Oczywiście dla części osób może być to trudne ze względu na pracę zawodową, ale warto czasami to wykombinować.

Co jest istotne przy wyborze mieszkania?
Wybierając mieszkanie Gliwice warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:
– Lokalizacja – Czy mieszkanie znajduje się na obrzeżach czy też w centrum, jak jest skomunikowane, czy są dostępne tereny zielone, jakie jest otoczenie oraz jakie są plany związane z budową w okolicy.
– Rodzaj zabudowy – Czy jest to osiedle z dużymi blokami, z niską blokową zabudową, kamienice czy też osiedle wraz z bramą i ochroną. Każda z tych zabudów ma swoje plusy oraz minusy.
– Budynek – To w jakim stanie jest budynek, kiedy został zbudowany, stan klatki schodowej, wind oraz ogólny stan dachu, elewacji, a także to kiedy nastąpiły ostatnie remonty.
– Mieszkanie – Jest to najważniejsza kwestia i dlatego temu tematowi należy poświęcić najwięcej uwagi. Należy zwrócić uwagę na kondygnację mieszkania, stan mieszkania, rozkład mieszkania, jego funkcjonalność, jaki jest widok z mieszkania, jak wygląda parking, czy do mieszkania należy piwnica czy też jakie są koszty utrzymania mieszkania.

Wbrew pozorom bardzo trudno zapamiętać o tym wszystkim dlatego też dobry pośrednik jest na wagę złota. Oczywiście nie będzie on o wszystkim myślał i dlatego też warto mieć swoją listę na co będzie się patrzyło. Warto się jej trzymać i realizować punkt po punkcie, aby niczego nie pominąć. Na im więcej kwestii zwróci się uwagę tym większa szansa, że się czegoś nie pominie. Dzięki dokładnemu stosowaniu tej listy na pewno każdy kupi doskonałe mieszkanie dostosowane do jego potrzeb, wymagań oraz oczekiwań. Warto tą kwestię dokładnie przemyśleć.

Więcej szczegółów poznasz na: http://www.osiedlebursztynowe.info/mieszkania.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nieruchomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.